Aktualności

Kolorowy świat chemii na Naukowej Niedzieli w Dębicy

Przygotowania do kolejnej Naukowej Niedzieli w Dębicy czas zacząć! 😊👨‍🔬👩‍🔬
W niedzielę, 15 grudnia o godz. 14.00, spotykamy się jak zawsze w budynku Fun&Sport, ul. Ratuszowa 2.

Tym razem tematem naszego spotkania będzie „Kolorowy świat chemii”. Będziemy mieszać kolory, zrobimy kolorowy wir i kolorowy deszcz, zobaczymy czy kolory mogą wędrować, stworzymy pożeracza wody i wiele innych!

Pamiętajc


NOC BIOLOGÓW 2020

Już dziś ruszają zapisy na dziewiątą edycję Nocy Biologów, czyli ogólnopolskiego wydarzenia promującego nauki biologiczne. Wydarzenie odbywa się 10 stycznia 2020 w ośrodkach naukowych w całym kraju.
Hasło przewodnie Nocy Biologów 2020 brzmi: Globalne zmiany środowiska. W 30 ośrodkach w kraju spotkają się naukowcy i pasjonaci biologii by wspólnie odkrywać tę fascynującą dziedzinę nauki.
W Rzeszowie, Noc Biol


Ostatnie zajęcia w ramach projektu Fizyka w praktyce

Dziś Fizyka w praktyce odwiedziła Szkołę Podstawową Nr 3 w Sędziszowie Małopolskim.
To już ostatnie zajęcia odbywające się w ramach tego projektu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólne odkrywanie fascynującego świata fizyki.

Podczas wszystkich spotkań w ramach projektu, uczniowie szkół zapoznawali się również z ideą Podkarpackiego Centrum Nauki.

Zajęcia Fizyka w praktyce, dofinansow


Zapraszamy na Naukową Niedzielę w Dębicy

Naukowa niedziela to cykliczne naukowe spotkania, otwarte dla wszystkich chętnych. Odbywały się już w Stalowej Woli i w Ustrzykach Dolnych. Tym razem zawitają do Dębicy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy nauką! Raz w miesiącu, w wybrane niedziele, spotykamy się by wspólnie z naszymi prowadzącymi eksperymentować, budować, testować, uczyć się, bawić i odkrywać naukę.

Co trzeba zrobić? To bardzo proste! Zabierz ze sob


Fizyka w praktyce – zapisy

Zapraszamy szkoły podstawowe do zgłaszania się do udziału w kolejnym projekcie Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza pn. Fizyka w praktyce

Fizyka w praktyce to bezpłatne zajęcia skierowane do szkół podstawowych, podczas których poznamy wybrane zagadnienia z zakresu elektrostatyki, elektromagnetyzmu, mechaniki czy termodynamiki


Fizyka w praktyce – zapisy na zajęcia popularnonaukowe!

Już 9 października ruszą zapisy na zajęcia organizowane w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego.
Zapraszamy do zgłaszania się do programu szkoły podstawowe z województwa podkarpackiego – zgłoszenia szkoły może dokonać dyrektor lub nauczyciel. Do wybranych szkół Fundacja przyjedzie z 3-godzinnym wykładem połączonym z pokazem naukowym