Nocne spotkanie z nauką!

Szanowni Państwo,

W dniu 3.10.2014 roku czyli już w najbliższy piątek, w ramach 64. Inauguracji roku akademickiego odbędzie się impreza pod hasłem „Nocne spotkania z nauką”, organizowana przez Politechnikę Rzeszowską wraz z Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Serdecznie zapraszamy na wykłady przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych, a także do naszej Strefy Doświadczeń. Wszystko będzie miało miejsce w dawnym budynku stołówki PRz przy ul. Akademickiej 8 (Miasteczko PRz). Poniżej szczegółowy program wydarzenia.

16.00-19.00 Strefa Doświadczeń czyli miejsce nauki połączone z wyjątkową zabawą! Ciekawe doświadczenia, zjawiska chemiczne, fizyczne, które zainteresują każdego uczestnika. Zapraszamy dzieci szkół podstawowych wraz z rodzicami do wspólnego eksperymentowania.

19.00-21.00 Naukowa Wystawa Interaktywna – głównym punktem będą demonstratory naukowe obrazujące prawa zachodzące w fizyce, matematyce oraz lotnictwie. Uzupełnieniem będzie Strefa Doświadczeń, w której uczestnicy będą mogli zmierzyć się między innymi z budową peryskopu
i kalejdoskopu. Dodatkowo o godzinie 20:00 odbędzie się 45 minutowy wykład pt. „ Dlaczego samolot lata?”, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

20.00-24.00 Seria trzech wykładów naukowych uzupełnionych o eksponaty oraz demonstratory naukowe, przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 • 00-21.30 „Dlaczego samolot lata?” prowadzący: Katarzyna Kasprzyk i Dominik Kuźma
 • 00-22.30 „Co to światło wyprawia? Czyli zabawy ze światłem” prowadzący: dr Sławomir Wolski
 • 00-23.30 „Od Merkurego do Apollo- historia lotów załogowych” prowadzący: Paweł Pasterz

Dodatkowo od godziny 16:00 do godziny 24:00 w Budynki Z Politechniki Rzeszowskiej będą mieli Państwo możliwość zapoznania się z atrakcjami przygotowanymi przez Politechnikę:

 • zwiedzanie laboratoriów wydziałowych Politechniki Rzeszowskiej **
  • niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć zaplecze naukowo-dydaktyczne w godzinach nocnych
 • dostosowane do różnych grup wiekowych:
  1. dzieci : 7 – 12 lat ( w godz. 16.00 – 19.00)
  2. młodzież gimnazjalna: 13 – 16 lat (w godz. 19.00 – 21.00)
  3. młodzież pow. 16 lat (w godz. 21.00 – 24.00)
 • pokazy i prezentacje naukowe dla każdego (bud. Z, Stołówka Akademicka)
 • zajęcia sportowe: karate, koszykówka, ścianka wspinaczkowa ( bud. Ł, AZS)

Politechnika Rzeszowska zaprasza również rodziców na pokazy naukowe oraz wykłady, które odbędą się 4 październik (sobota)

 • 9.00 – 10.00 : pokazy naukowe pt. „Chemia w pigułce” (bud. V, aula V-2, parter)
 • 10.00 – 14.00: wykłady dla rodziców:
  • Język współczesnej młodzieży (dr hab. Bożena Taras – językoznawca)
  • Wpływ kształcenia technicznego na rozwój zawodowy

~        Rola i formy aktywności fizycznej w rozwoju młodzieży (Mariusz Paszkowski – dyrektor sportowy Coerver Coaching Polska)

 

 

Wszystkich zainteresowanych, chcących uzyskać więcej informacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: (17) 743 23 22 bądź mailowo pod adresem: jl@dolina-wiedzy.pl
lub info@dolina-wiedzy.pl.

Zapraszamy również do śledzenia naszych profili – Dolina Wiedzy i Politechnika Dziecięca na portalu społecznościowym FACEBOOK, na których znajdą Państwo informację dotyczące nadchodzącego wydarzenia oraz wszystkich działań Fundacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naukowej przygodzie z Fundacją Wspierania Edukacji oraz Politechniką Rzeszowską podczas „Nocnego spotkania z nauką” .