Przyjdź i poznaj się #BliżejZNauką!

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza wszystkich chętnych, rodziny, dzieci, młodzież, a także dorosłych do udziału w wydarzeniu pn. „Bliżej z nauką”, które odbędzie się 24 listopada 2018 w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pierwsza część kierowana jest do wszystkich chętnych – 3 wykłady oraz część druga – 2 wykłady dla osób w wieku od 18 lat. Każdy wykład wymaga osobnego zgłoszenia!

Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego.

Poniżej przedstawiamy plan i opis poszczególnych wykładów popularnonaukowych:

PLAN WYDARZENIA:

Wykłady otwarte dla wszystkich chętnych:

10:00-11:00 – „W ruchu!” – Na zajęcia będzie poruszać zagadnienia związane z mechaniką, a przede wszystkim z ruchem. Przedstawimy różne rodzaje ruchów oraz oddziaływania z nim powiązane. Uczestnicy zaobserwują skutki zderzeń oraz przekazywania energii mechanicznej. Nie zabraknie również ciekawostek związanych z tematyką – spróbujemy wykorzystać doświadczenia związane z zagadnieniem i oszukać nasze zmysły.

12:00-13:00 – „Czy można wydrukować człowieka?” – podczas wykładu zaprezentujemy najnowsze technologie z zakresu druku 3D oraz możliwości jakie są z tym związane. Omówimy proces prototypowania oraz drukowania. Zaprezentujemy zagadnienia związane z robotami, programowaniem i rozwiązaniami technologicznymi, które są wykorzystywane. Będziemy chcieli przybliżyć i zaprezentować nowoczesne technologie oraz kierunki rozwoju związane z omawianą dziedziną.

14:00-15:00 – „Odlotowe powietrze” – na wykładzie, wykorzystując ciekawe eksperymenty zaprezentujemy prawa z zakresu aerodynamiki. Sprawdzimy,  gdzie w życiu codziennym możemy zaobserwować czy wykorzystać zjawiska z nią związane. W doświadczeniach będą asystować ochotnicy z publiczności.

Wieczór z nauką 18+ (tylko dla osób pełnoletnich)

18:00-19:00 – „Nasz niesamowity mózg” – Podczas spotkania poznamy nasze zmysły oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały. Z jednej strony, spróbujemy oszukać nasz umysł, z drugiej zaprezentujemy jego niesamowite możliwości. Zastanowimy się, czy wszystko faktycznie jest takie, jak nam się wydaje i czy możemy wpływać na to, jak świat odbierają inni.

19:30-20:30 – „Inteligencja, a uczenie się i mózg” – Celem naszego spotkania będzie poszerzenie wiedzy na temat neurologicznych aspektów uczenia się i zmian w poziomie inteligencji w zależności od wieku. Chcemy obalić mity i potwierdzić fakty związane ze zmianami w możliwościach naszego umysłu wraz z upływającym czasem i nauką. Czy to prawda, że jestem za stary, żeby nauczyć się nowego języka? Czy jeżeli dziecko patrzy na lekcji w okno, to znaczy, że nie uważa? Czy można mieć kilka różnych inteligencji? Czy poziom inteligencji się zmienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym wykładzie.

 

Rejestracja możliwa będzie od godz. 10:00 14 listopada do 19 listopada do godz. 23:59.59  pod linkiem, który zostanie opublikowany na naszej stronie w Aktualnościach w dzień rozpoczęcia zapisów.  Liczba miejsc będzie ograniczona (maksymalnie 500 osób na każdy wykład oraz maksymalnie 100 osób na wykłady dla dorosłych) – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

REJESTRACJA DOSTĘPNA POD LINKIEM >>> https://dolina-wiedzy.pl/aktualnosci/blizej-z-nauka-link-do-rejestracji/

Każdy wykład wymaga osobnego zgłoszenia!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!