WYNIKI REJESTRACJI NA „BLIŻEJ Z NAUKĄ”

 
Informujemy, że wszyscy zarejestrowani na wybrane przez siebie wykłady lub Wieczory z nauką 18+, zostali zakwalifikowani. Zapisy na wydarzenie zostały zakończone.

 

Plan i godziny wykładów (duża auli w budynku A0):

10:00-11:00 – „W ruchu!” – Na zajęcia będzie poruszać zagadnienia związane z mechaniką, a przede wszystkim z ruchem. Przedstawimy różne rodzaje ruchów oraz oddziaływania z nim powiązane. Uczestnicy zaobserwują skutki zderzeń oraz przekazywania energii mechanicznej. Nie zabraknie również ciekawostek związanych z tematyką – spróbujemy wykorzystać doświadczenia związane z zagadnieniem i oszukać nasze zmysły.

12:00-13:00 – „Czy można wydrukować człowieka?” – podczas wykładu zaprezentujemy najnowsze technologie z zakresu druku 3D oraz możliwości jakie są z tym związane. Omówimy proces prototypowania oraz drukowania. Zaprezentujemy zagadnienia związane z robotami, programowaniem i rozwiązaniami technologicznymi, które są wykorzystywane. Będziemy chcieli przybliżyć i zaprezentować nowoczesne technologie oraz kierunki rozwoju związane z omawianą dziedziną.

14:00-15:00 – „Odlotowe powietrze” – na wykładzie, wykorzystując ciekawe eksperymenty zaprezentujemy prawa z zakresu aerodynamiki. Sprawdzimy,  gdzie w życiu codziennym możemy zaobserwować czy wykorzystać zjawiska z nią związane. W doświadczeniach będą asystować ochotnicy z publiczności.

 

Wieczór z nauką 18+ (sala 127  w budynku A0)

18:00-19:00 – „Nasz niesamowity mózg” – Podczas spotkania poznamy nasze zmysły oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały. Z jednej strony, spróbujemy oszukać nasz umysł, z drugiej zaprezentujemy jego niesamowite możliwości. Zastanowimy się, czy wszystko faktycznie jest takie, jak nam się wydaje i czy możemy wpływać na to, jak świat odbierają inni.

19:30-20:30 – „Inteligencja, a uczenie się i mózg” – Celem naszego spotkania będzie poszerzenie wiedzy na temat neurologicznych aspektów uczenia się i zmian w poziomie inteligencji w zależności od wieku. Chcemy obalić mity i potwierdzić fakty związane ze zmianami w możliwościach naszego umysłu wraz z upływającym czasem i nauką. Czy to prawda, że jestem za stary, żeby nauczyć się nowego języka? Czy jeżeli dziecko patrzy na lekcji w okno, to znaczy, że nie uważa? Czy można mieć kilka różnych inteligencji? Czy poziom inteligencji się zmienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym wykładzie.

Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego.