Ruszają zapisy dla szkół na wystawę interaktywną

Szykuje się prawdziwa naukowa przygoda dla uczniów szkół z naszego regionu!🤩

Już od dziś zorganizowane grupy szkolne, mogą zapisywać się na zwiedzanie wystawy interaktywnej, organizowanej przez Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Zapraszamy na stronę wydarzenia https://www.facebook.com/events/274409550131336/

Młodych pasjonatów nauki, dzieci ciekawych świata i zachodzących w nich zjawisk zapraszamy w dniach 20 maja – 13 czerwca do siedziby firmy PWR przy ul. Hetmańskiej 120 na niezwykłą interaktywną wystawę podzieloną na dwie strefy tematyczne: „Gdzie nie sięga wzrok” oraz „Co słychać?”.

Zwiedzanie możliwe będzie w dniach od 20 maja do 13 czerwca w siedzibie firmy PWR przy ul. Hetmańskiej 120.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak przeznaczony dla zorganizowanych grup szkolnych. Zapisy dostępne są od dziś do 6 maja poprzez formularz: https://forms.gle/yuKcWZyc99komfsg7
Szczegóły dotyczące rezerwacji terminów, zostaną przesłane po uzupełnieniu formularza.

Wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy będzie mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Lecz to nie wszystko, to dopiero początek podróży po dźwiękach, w którą zabiorą Was takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoni niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełni ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska lepiej niż niejedna książka do fizyki. Nasza interaktywna wystawa to gwarancja doskonałej zabawy i możliwość nauki poprzez doświadczenie, a ta nie ma sobie równych.
Zwiedzanie wystaw będą poprzedzały interesujące pokazy naukowe.
Do zobaczenia!