Rejestracja

Rejestracja na semestr letni 2020 zakończyła się. Na kolejne zapisy zapraszamy we wrześniu 2020.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego odbywają się w Rzeszowie oraz w Filiach w Mielcu, Dębicy oraz Stalowej Woli. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat.

Udział w zajęcia DUT jest bezpłatny.

Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez Konto DUT postępując wg. instrukcji poniżej >> REJESTRACJA W 4 KROKACH

 Rejestracja na semestr letni 2020, będzie możliwa od 12 lutego od godz. 10.00 do 19 lutego 2020 r. do godz. 23.59.59.

Przed rejestracją dziecka proszę zapoznać się z Regulaminem DUT, warunkami rejestracji (poniżej) oraz planem zajęć dla poszczególnych miast.

 


WARUNKI REJESTRACJI

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku 7-12 lat będące uczniami szkoły podstawowej (min.1 klasa, dzieci z zerówek przedszkolnych nie mogą brać udziału w zajęciach) oraz spełniające następujące warunki dla poszczególnych lokalizacji Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego:

 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie województwa podkarpackiego – 468 miejsc,
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Dębicy: uczniowie szkół podstawowych  mieszkający na terenie powiatu dębickiego – 180 miejsc, dodatkowe 50 miejsc przeznaczone dla mecenasa projektu: Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. – osobna rekrutacja, oraz 20 dla partnerów: Darco Sp. z o.o. i Nicrometal S.A.,
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Mielcu: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu mieleckiego – 1 grupa 100 miejsc; 2 grupa – 100 miejsc przeznaczona dla partnerów projektu: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu,
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie Gminy Stalowa Wola – 200 miejsc.

 REGULAMIN DZIECIĘCEGO UNIWERSYTETU TECHNICZNEGO


„REJESTRACJA W 4 KROKACH”

Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem rejestracji oraz krótkim przewodnikiem (poniżej), który krok po kroku przedstawia wszystkie jej etapy.

KROK 1 – Utworzenie konta

 • Jeśli masz już Konto DUT, a Twoje dane się nie zmieniły, możesz pominąć ten krok i przejść do KROK 3 – Rejestracja.
 • Jeśli nie mają Państwo jeszcze Konta DUT, aby móc zarejestrować dziecko należy je utworzyć. UWAGA! UTWORZENIE KONTA NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z REJESTRACJĄ!

Jak założyć Konto DUT?

  • Konto zakładamy poprzez stronę www.dolina-wiedzy.pl/dut i klikniecie przycisku „Załóż konto” (prawy górny róg strony) i uzupełnić maila, hasło (zgodnie wymaganiami złożoności hasła) oraz zaznaczyć zgody dot. danych osobowych.
  • Następnie na maila podanego do założenia konta, otrzymają Państwo link potwierdzający utworzenie Konta DUT, w który należy wejść, aby zostało ono aktywowane. Link może dojść z małym opóźnieniem, także prosimy o cierpliwość – może też trafić do SPAMu lub Wiadomości śmieci. W przypadku jeśli po jakimś czasie taki mail jednak się nie pojawi braku, należy zgłosić ten fakt na maila info@dolina-wiedzy.pl 

KROK 2 – Uzupełnienie/ swoich danych i dodanie dzieci

W następnej kolejności należy zalogować się na nowo utworzone Konto DUT i uzupełnić dane rodzica/opiekuna. Kolejno należy przejść do zakładki Dane dziecka, gdzie mogą Państwo dodać oraz uzupełnić dane dzieci, które będą Państwo chcieli następnie zarejestrować.

KROK 3 – REJESTRACJA

12 lutego 2020 godz. 10.00 – 19 lutego 2020 godz. 23.59.59.

Rejestracji dokonujemy poprzez przejście do zakładki Rejestracja na wykłady (Menu po lewej stronie na Koncie DUT)

Następnie należy:

 1. kliknąć przycisk odpowiedniego miasta oraz w razie konieczności kolejno, także wybrać rejestrację dla firmy, gminy bądź powiatu,
 2. kliknąć pomarańczowy przycisk „Wybieram” i zaznaczyć okienko przy imieniu dziecka/dzieci, które chcemy zarejestrować
 3. kliknąć Zarejestruj

 

KROK 4 – POTWIERDZENIE – do 20 lutego 2020 do godz. 12.00

Po zarejestrowaniu, osobno dla każdego dziecka , na adres mailowy z konta, otrzymają Państwo wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby potwierdzić rejestrację. Należy to zrobić do  20 lutego 2020 do godz. 12.00. Potwierdzenie jest związane z weryfikacją danych i poprawnego procesu rejestracji.

WAŻNE: Jeśli rejestrują Państwo kilka dzieci, dla każdego z nich generuje się osobna wiadomość, a w niej indywidualny link do potwierdzenia rejestracji. KAŻDE ZGŁOSZENIE WYMAGA OSOBNEGO POTWIERDZENIA POPRZEZ LINK W DANEJ WIADOMOŚCI. Zgłoszenie bez potwierdzenia rejestracji nie wpada do puli uczestników losowania, tym samym dziecko traci możliwość wzięcia udziału w zajęciach.

W załączniku wiadomości znajduje się plik – formularz uczestnika, który należy zachować, aby móc zweryfikować NUMER REKRUTACYJNY DUT na liście uczestników.  Będzie on potrzebny na pierwsze zajęcia (w przypadku, gdy dziecko zostanie wylosowane). Formularz będzie także dostępny do pobrania na koncie DUT po ogłoszeniu wyników losowania.

BRAK MAILA Z PROŚBĄ O POTWIERDZENIE REJESTRACJI

Z dotychczasowych obserwacji wiemy, iż problemy z brakiem maila występują szczególnie w przypadku skrzynek pocztowych na serwerach: wp.pl, poczta.fm, o2.pl, onet.pl, interia.pl, vp.pl. Problem ten jest niezależny od nas, dlatego zalecamy korzystanie z alternatywnych adresów.

W przypadku, jeśli nie otrzymają Państwo maila wraz z linkiem do potwierdzenia rejestracji, prosimy o:

 • sprawdzenie wszystkich folderów skrzynki pocztowej (SPAM, Inne, itp.)
 • zgłoszenie tego faktu mailowo info@dolina-wiedzy.pl, nie później niż do 3 października 2019 roku do godziny 12.00.
 •  LOSOWANIE

W dniu 3 października 2019 roku zostanie przeprowadzone losowanie elektroniczne uczestników Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Losowanie odbywa się w bazie, osobno dla każdej lokalizacji Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.
Losowanie elektroniczne będzie przeprowadzone po zakończeniu przyjmowania potwierdzeń (te przyjmowane są do 12.00) i będzie nadzorowane będzie przez specjalnie powołaną do tego Komisję.

21 lutego 2020 roku między godziną 15.00 a 16.00, na stronie Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Aktualnościach oraz zakładce Listy uczestników opublikowane zostaną listy wylosowanych i zakwalifikowanych dzieci – W związku z rozporządzeniem RODO listy będą zawierać wyłącznie IMIĘ DZIECKA i NUMER REKRUTACYJNY DUT (znajdą go Państwo w formularzu uczestnika – pdf w mailu po rejestracji). Status uczestnika zajęć zmieni się również na Koncie DUT, w zakładce Moje zajęcia.

 • KONTO DUT (RODZICA/OPIEKUNA)

Na koncie użytkownika, w sytuacji kiedy dziecko zostanie wylosowane na listę podstawową i zostanie studentem DUT, znajdą Państwo informacje takie jak tematy, terminy i godziny wykładów. Poza tym mają Państwo możliwość pobrania formularza uczestnika dla każdego dziecka. Konto tworzymy jednorazowo – mają Państwo do niego dostęp cały czas. W przypadku rejestracji na kolejne semestry nie będzie wymagane tworzenie nowego konta.

 • PIERWSZE ZAJĘCIA

Bardzo prosimy o dokładne czytanie wszystkich wysyłanych przez nas wiadomości, ponieważ często zdarza się, że na skutek niedokładnego zapoznania się z ich treścią, dzieci nie są odpowiednio przygotowane do zajęć.

Na pierwsze zajęcia należy przyjść odpowiednio wcześniej (30-20 minut przed rozpoczęciem). Zabieramy ze sobą podpisany przez  rodzica/opiekuna prawnego Formularz uczestnika z numerem DUT, który otrzymują Państwo jako załącznik maila z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Formularz będzie dostępny do pobrania także w panelu na koncie, które założyli Państwo w celu rejestracji. W przypadku braku podpisanego i wypełnionego Formularza, dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach.

Terminy i tematyka zajęć dla poszczególnych semestrów Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego znajdują się w zakładce PLANY ZAJĘĆ. Jest także dostępny w panelu na koncie użytkownika.

ZAŁÓŻ KONTO

ZALOGUJ SIĘ