Rejestracja

Kolejna rejestracja na zajęcia już we wrześniu!

 

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego odbywają się w Rzeszowie oraz w Filiach w Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Dębicy oraz Stalowej Woli. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat.

Zajęcia DUT organizowane są bezpłatnie.

Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez Konto DUT postępując wg. instrukcji poniżej >> REJESTRACJA W 4 KROKACH

 Rejestracja na semestr letni 2018 będzie możliwa od 12 lutego do 19 lutego 2018 r.

Przed rejestracją dziecka proszę zapoznać się z Regulaminem DUT, warunkami rejestracji (poniżej) oraz planem zajęć dla poszczególnych miast.

 


WARUNKI REJESTRACJI

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku 7-12 lat będące uczniami szkoły podstawowej oraz spełniające następujące warunki dla poszczególnych lokalizacji Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego:

 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie województwa podkarpackiego – 468 miejsc
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Ustrzykach Dolnych: 1 grupa – uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Gminie Ustrzyki Dolne – 100 miejsc; oraz uczniowie z Gminy Olszanica 80 miejsc (osobna rekrutacja)
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Dębicy: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu dębickiego – 180 miejsc (dodatkowe miejsca przeznaczone dla mecenasa projektu: Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. – osobna rekrutacja, oraz partnerów: Darco Sp. z o.o., Nicrometal S.A.)
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Mielcu: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu mieleckiego – 1 grupa 100 miejsc (2 grupa – 100 miejsc przeznaczona dla partnerów projektu: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu – osobna rekrutacja, dodatkowe miejsca dla partnera projektu: Kronospan Mielec Sp. z o.o.)
 • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu stalowowolskiego – 200 miejsc (100 miejsc miasto, 100 miejsc powiat- po 20 miejsc dla każdej z 5 gmin)

 REGULAMIN DZIECIĘCEGO UNIWERSYTETU TECHNICZNEGO


„REJESTRACJA W 4 KROKACH”

Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem rejestracji oraz krótkim przewodnikiem (poniżej), który krok po kroku przedstawia wszystkie jej etapy.

KROK 1 – Utworzenie konta

 • Jeśli masz już Konto DUT, a Twoje dane się nie zmieniły, możesz pominąć ten krok i przejść do KROK 3 – Rejestracja.
 • Jeśli nie mają Państwo jeszcze Konta DUT, aby móc zarejestrować dziecko należy je utworzyć.

WAŻNE! UTWORZENIE KONTA NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z REJESTRACJA

Jak założyć Konto DUT?

  • Konto zakładamy poprzez stronę www.dolina-wiedzy.pl/dut i klikniecie przycisku Rejestracja (prawy górny róg strony), następnie wybrać opcję „Nie mam jeszcze konta” i uzupełnić maila, hasło (zgodnie wymaganiami złożoności hasła) oraz zaznaczyć zgody dot. danych osobowych.
  • Następnie na maila otrzymają Państwo link potwierdzający utworzenie Konta DUT, w który należy wejść, aby konto zostało aktywowane. Link może dojść z małym opóźnieniem, także prosimy o cierpliwość – może też trafić do SPAMu lub Wiadomości śmieci. W przypadku braku maila z linkiem do aktywacji konta, należy zgłosić ten fakt na maila info@dolina-wiedzy.pl 

 

ZAŁÓŻ KONTO

ZALOGUJ SIĘ

 

 

KROK 2 – Uzupełnienie/ swoich danych i dodanie dzieci

W następnej kolejności należy zalogować się na nowo utworzone Konto DUT i uzupełnić dane rodzica/opiekuna. W następnej kolejności należy przejść do zakładki Dane dziecka, gdzie mogą Państwo dodać oraz uzupełnić dane dzieci, które będą Państwo chcieli następnie zarejestrować.

 

KROK 3 – REJESTRACJA

Rejestracji dokonujemy poprzez przejście do zakładki Rejestracja na wykłady (Menu po lewej stronie na Koncie DUT)

Następnie należy:

1. kliknąć przycisk odpowiedniego miasta oraz w razie konieczności kolejno, także wybrać rejestrację dla firmy, gminy bądź powiatu,

2. kliknąć pomarańczowy przycisk „Wybieram” i zaznaczyć okienko przy imieniu dziecka/dzieci, które chcemy zarejestrować

3. kliknąć Zarejestruj

 

KROK 4 – POTWIERDZENIE

Po zarejestrowaniu, osobno dla każdego dziecka , na adres mailowy z konta, otrzymają Państwo wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby potwierdzić rejestrację.

WAŻNE: Jeśli rejestrują Państwo kilka dzieci, dla każdego z nich generuje się osobną wiadomość, a w niej indywidualny link do potwierdzenia rejestracji. KAŻDE ZGŁOSZENIE WYMAGA OSOBNEGO POTWIERDZENIA POPRZEZ LINK W DANEJ WIADOMOŚCI.

W załączniku wiadomości znajduje się plik – formularz uczestnika, który należy zachować. Będzie on potrzebny na pierwsze zajęcia (w przypadku, gdy dziecko zostanie wylosowane). Będzie on także dostepny na koncie DUT po ogłoszeniu wyników losowania.

 

BRAK MAILA Z PROŚBĄ O POTWIERDZENIE

Z dotychczasowych obserwacji wiemy, iż problemy z brakiem maila występują szczególnie w przypadku skrzynek pocztowych na serwerach: wp.pl, poczta.fm, o2.pl, onet.pl, interia.pl, vp.pl. Problem ten jest niezależny od nas, dlatego zalecamy korzystanie z alternatywnych adresów.

W przypadku, jeśli nie otrzymają Państwo maila wraz z linkiem do potwierdzenia rejestracji, prosimy o:

 • sprawdzenie wszystkich folderów skrzynki pocztowej (SPAM, Inne, itp.)
 • zgłoszenie tego faktu mailowo info@dolina-wiedzy.pl, nie później niż do 20 lutego 2018 roku do godziny 12.00.

 

 


 

 •  LOSOWANIE

W dniu 20 lutego 2018 roku zostanie przeprowadzone losowanie elektroniczne uczestników Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Losowanie odbywa się w bazie, osobno dla każdej lokalizacji Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.
Losowanie elektroniczne będzie przeprowadzone po zakończeniu przyjmowania potwierdzeń (te przyjmowane są do 12.00) i będzie nadzorowane będzie przez specjalnie powołaną do tego Komisję.

21 lutego roku między godziną 15 a 16, na stronie Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Aktualnościach oraz zakładce Listy uczestników opublikowane zostaną listy wylosowanych osób. Status uczestnika zajęc zmieni się również na Koncie DUT, w zakładce Moje zajęcia.

 

 • KONTO DUT (RODZICA/OPIEKUNA)

Na koncie użytkownika, w sytuacji kiedy dziecko zostanie wylosowane na listę podstawową i zostanie studentem DUT, znajdą Państwo informacje takie jak tematy, terminy i godziny wykładów. Poza tym mają Państwo możliwość pobrania formularza uczestnika dla każdego dziecka. Konto tworzymy jednorazowo – mają Państwo do niego dostęp cały czas. W przypadku rejestracji na kolejne semestry nie będzie wymagane tworzenie nowego konta.

 

 • PIERWSZE ZAJĘCIA

Bardzo prosimy o dokładne czytanie wszystkich wysyłanych przez nas wiadomości, ponieważ często zdarza się, że na skutek niedokładnego zapoznania się z ich treścią, dzieci nie są odpowiednio przygotowane do zajęć.

 

Na pierwsze zajęcia należy przynieść podpisany i wypełniony Formularz uczestnika, który otrzymują Państwo jako załącznik maila z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Formularz będzie dostępny do pobrania także w panelu na koncie, które założyli Państwo w celu rejestracji. W przypadku braku podpisanego i wypełnionego Formularza, dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach.

Terminy i tematyka zajęć dla poszczególnych semestrów Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego znajdują się w zakładce PLANY ZAJĘĆ. Jest także dostępny w panelu na koncie użytkownika.

Podgląd formularza uczestnika