Rzeszów – zajęcia główne

Politechnika Dziecięca, czyli zajęcia oraz interaktywne wykłady dla uczniów szkół podstawowych, obejmują tematy z dziedzin chemii, fizyki, matematyki, budownictwa, biologii, lotnictwa i wszystkich innych związanych z branżą politechniczną. Są prowadzone przez pracowników naukowych, specjalistów z przemysłu studentów, posiadających odpowiednią wiedzę, podejście i charyzmę, ale także przez popularyzatorów nauki z całego kraju. Na wykładach wykorzystywane są ciekawe pomoce naukowe, a ich treści dostosowane do wieku słuchaczy.

Politechnika Dziecięca rozpoczęła swoją działalność w Rzeszowie w 2009 roku.

Zajęcia odbywają się w trzech grupach, po 156 studentów w każdej z nich. W każdym semestrze, na ostatnim wykładzie, odbywa się wręczenie dyplomów oraz robione jest pamiątkowe zdjęcie.

Obecnie wykładów korzystać mogą uczniowie w wieku 7-12 lat, mieszkający na terenie województwa podkarpackiego.

Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie odbywają się w budynku ‚S’ Politechniki Rzeszowskiej, przy al. Powstańców Warszawy 10 (sala S – 2, na piętrze).

Miejsce zajęć: Wydział Zarządzania, Budynek S

Mapka Budynków PR 


Partner strategiczny Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie:

Pratt&Whitney Rzeszów S.A.

Pratt & Whitney Rzeszów, po zmianie nazwy, od 1 lipca 2015 r. kontynuuje tradycje WSK „PZL-Rzeszów” wybudowanej w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego jako PZL Wytwórnia Silników N r 2 w Rzeszowie. Firma, która od początku swojego istnienia produkuje silniki i podzespoły do silników lotniczych krajowych i zagranicznych, od 2002, po prywatyzacji, należy do United Technologies Corporation.

Zatrudnia blisko 3500 pracowników i wytwarza gotowe silniki oraz krytyczne części  napędów produkowanych przez Pratt & Whitney do najnowocześniejszych samolotów pasażerskich i militarnych w świecie, m.in. A320 neo, Boeinga, F35 i innych oraz uczestniczy w najważniejszych programach Pratt & Whitney. W Rzeszowie zmontowane zostały wszystkie silniki stanowiące napęd do polskich F-16.

PWR posiada bardzo rozwinięte zaplecze badawcze w postaci oddanego do użytku w 2015 roku nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego. W jego skład wchodzą: biuro konstrukcyjne, wydział montażu eksperymentalnego, wydział hamowni składający się z komory śmigłowej oraz  komory z hamulcem wodnym, laboratorium materiałowe oraz wydział prototypowni. Posiadanie centrum umocniło jeszcze pozycję PWR jako czołowej firmy lotniczej w Europie Środkowej.

http://www.pwrze.com/