Rejestracja

UWAGA: NOWE ZASAD REJESTRACJI OD SEMESTRU ZIMOWEGO 2017/2018

Zajęcia Politechniki Dziecięcej odbywają się w Rzeszowie oraz w Filiach w Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Dębicy oraz Stalowej Woli. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat.

Zajęcia PD organizowane są bezpłatnie.

Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez wypełnienie deklaracji online i postępowanie wg instrukcji z e-maila potwierdzającego zgłoszenie.

Rejestracja na zimowy 2017/2018 będzie możliwa od 25 września do 1 października 2017 r., a po jej zakończeniu, w dniu 2 października, osobno dla każdej lokalizacji Politechniki Dziecięcej odbędzie się losowanie uczestników. Jego wyniki opublikowane zostaną dzień później to jest 3 października 2017. Listy uczestników zostaną opublikowane na stronie www Politechniki Dziecięcej w Aktualnościach oraz zakładce Uczelnia PD>>Listy uczestników

Przed rejestracją dziecka proszę zapoznać się z Regulaminem PD, warunkami rejestracji (poniżej) oraz planem zajęć dla poszczególnych miast.

 

 


WARUNKI REJESTRACJI

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku  7-12 lat będące uczniami szkoły podstawowej oraz spełniające następujące warunki dla poszczególnych lokalizacji Politechniki Dziecięcej:

  • Politechnika Dziecięca w Rzeszowie: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie województwa podkarpackiego – 468 miejsc
  • Politechnika Dziecięca w Ustrzykach Dolnych: 1 grupa – uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Gminie Ustrzyki Dolne – 100 miejsc; oraz uczniowie z Gminy Olszanica (osobna rekrutacja)
  • Politechnika Dziecięca w Dębicy: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu dębickiego – 180 miejsc (dodatkowe miejsca przeznaczone dla mecenasa projektu: Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. – osobna rekrutacja, oraz partnerów: Darco Sp. z o.o., Nicrometal S.A.)
  • Politechnika Dziecięca w Mielcu: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu mieleckiego – 1 grupa 100 miejsc (2 grupa – 100 miejsc przeznaczona dla partnerów projektu: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu – osobna rekrutacja, dodatkowe miejsca dla partnera projektu: Kronospan Mielec Sp. z o.o.)
  • Politechnika Dziecięca w Stalowej Woli: uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący na terenie powiatu stalowowolskiego – 200 miejsc (100 miejsc miasto, 100 miejsc powiat- po 20 miejsc dla każdej z 5 gmin)

 REGULAMIN POLITECHNIKI DZIECIĘCEJ


REJESTRACJA KROK PO KROKU

Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem rejestracji oraz krótkim przewodnikiem (poniżej), który krok po kroku przedstawia wszystkie jej etapy.

KROK 1 – Utworzenie konta

Jako pierwszy krok należy utworzyć konto w na naszej stronie – Wchodząc na stronę www.dolina-wiedzy.pl/pd należy kliknąć w przycisk Rejestracja (prawy górny róg strony pod okienkiem Szukaj), następnie wybrać opcję „Nie mam jeszcze konta” i uzupełnić maila,  hasło (zgodnie wymaganiami złożoności hasła) oraz zaznaczyć zgody dot. danych osobowych.

Następnie na maila otrzymają Państwo link potwierdzający zatwierdzenie konta. Po kliknięciu w linka konto będzie już aktywne.
  • KONTO RODZICA/OPIEKUNA

Na koncie użytkownika, w sytuacji kiedy dziecko zostanie wylosowane na listę podstawową i zostanie studentem PD, znajdą Państwo informacje takie jak tematy, terminy i godziny wykładów. Poza tym mają Państwo możliwość pobrania formularza uczestnika dla każdego dziecka. Konto tworzymy jednorazowo – mają Państwo do niego dostęp cały czas. W przypadku rejestracji na kolejne semestry nie będzie wymagane tworzenie nowego konta.

 

KROK 2 – Uzupełnienie swoich danych i dodanie dzieci

W następnej kolejności należy uzupełnić dane rodzica/opiekuna na koncie. W następnej kolejności należy przejść do zakładki Dane dziecka i  dodać oraz uzupełnić dane dzieci.

 

KROK 3 – REJESTRACJA

Rejestracji dokonujemy poprzez przejście do zakładki Rejestracja na wykłady (Menu po lewej stronie w panelu użytkownika) kliknięcie przycisku wybranego miasta (w razie konieczności kolejno także rejestracji dla firmy, gminy bądź powiatu), a następnie wybrać pomarańczowy przycisk Wybieram i zaznaczyć dziecko/dzieci, które chcemy zarejestrować i kliknąć Zarejestruj.

 

KROK 4 – POTWIERDZENIE

Po zarejestrowaniu, osobno dla każdego dziecka , na adres mailowy z konta, otrzymają Państwo wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby potwierdzić rejestrację. Jeśli rejestrują Państwo kilka dzieci, dla każdego z nich generuje się osobną wiadomość a w niej indywidualny link do potwierdzenia rejestracji.

W załączniku wiadomości znajduje się plik – formularz uczestnika, który należy zachować. Będzie on potrzebny na pierwsze zajęcia (w przypadku gdy dziecko zostanie wylosowane).

 

BRAK MAILA Z PROŚBĄ O POTWIERDZENIE

Z dotychczasowych obserwacji wiemy, iż problemy z brakiem maila występują szczególnie w przypadku skrzynek pocztowych na serwerach: wp.pl, poczta.fm, o2.pl, onet.pl, interia.pl, vp.pl. Problem ten jest niezależny od nas, dlatego zalecamy korzystanie z alternatywnych adresów.

W przypadku, jeśli nie otrzymają Państwo maila wraz z linkiem do potwierdzenia rejestracji, prosimy o:

  • upewnienie się, iż w trakcie rejestracji, w formularzu zgłoszeniowym wpisali Państwo prawidłowy adres e-mail
  • sprawdzenie wszystkich folderów skrzynki pocztowej (SPAM, Inne, itp.)
  • zgłoszenie tego faktu telefonicznie pod nr. 17 888 60 03 w godzinach pracy biura od pon-pt od 7.30 do 15.30, lub najlepiej mailowo info@dolina-wiedzy.pl, nie później niż do 2 października 2017 roku do godziny 12.00.

 

 


 LOSOWANIE

W dniu 2 października 2017 roku zostanie przeprowadzone losowanie elektroniczne uczestników Politechniki Dziecięcej. Losowanie odbywa się w bazie, osobno dla każdej lokalizacji Politechniki Dziecięcej.
Losowanie elektroniczne będzie przeprowadzone w dniu 2 października 2017 roku po zakończeniu przyjmowania potwierdzeń i będzie nadzorowane będzie przez specjalnie powołaną do tego Komisję.

3 października 2017 roku między godziną 15 a 16, na stronie Politechniki Dziecięcej w Aktualnościach oraz zakładce Listy uczestników opublikowane zostaną listy wylosowanych osób.

 

PIERWSZE ZAJĘCIA

Bardzo prosimy o dokładne czytanie wszystkich wysyłanych przez nas wiadomości, ponieważ często zdarza się, że na skutek niedokładnego zapoznania się z ich treścią, dzieci nie są odpowiednio przygotowane do zajęć.

 

Na pierwsze zajęcia należy przynieść podpisany i wypełniony Formularz uczestnika, który otrzymują Państwo jako załącznik maila z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Formularz będzie dostępny do pobrania także w panelu na koncie, które założyli Państwo w celu rejestracji. W przypadku braku podpisanego i wypełnionego Formularza, dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach.

Terminy i tematyka zajęć dla poszczególnych semestrów Politechniki Dziecięcej znajdują się w zakładce PLANY ZAJĘĆ. Jest także dostępny w panelu na koncie użytkownika.

Podgląd formularza uczestnika

PRZEWODNIK PO REJESTRACJI