Sankcja kredytu darmowego jest rozwiązaniem, które budzi coraz większe zainteresowanie wśród kredytobiorców. Nic w tym dziwnego – pozwala ona na obniżenie kosztów kredytu do zera. Sprawdź, co powinno znaleźć się w odwołaniu do sankcji kredytu darmowego.
Na czym polega sankcja kredytu darmowego?
Sankcja kredytu darmowego ma na celu zapewnienie ochrony przed nieuczciwymi praktykami, stosowanymi przez banki i firmy pożyczkowe. Niestety instytucje finansowe bardzo często konstruują swoje umowy w taki sposób, aby brakowało w nich istotnych z punktu widzenia konsumenta informacji. Niejednokrotnie pojawiają się tam również zapisy, które – po szczegółowej analizie – okazują się niekorzystne dla kredytobiorcy. Właśnie dlatego od niedawna w polskim ustawodawstwie istnieje instytucja, jaką jest sankcja kredytu darmowego.
Nie da się ukryć, że korzyści wynikających z odwołania do sankcji jest sporo. Przede wszystkim osoba, która zastosuje takie odwołanie, może liczyć na darmowy kredyt. Oznacza to, że nie musi ona spłacać żadnych dodatkowych kosztów, związanych z finansowaniem. Oddaje tylko tę kwotę, którą pożyczyła. Tym samym bank lub firma pożyczkowa traci wszelkie zyski związane z udzieleniem kredytu czy pożyczki. Nie da się również ukryć, że jest to sposób na ukrócenie nieuczciwych praktyk stosowanych przez instytucje, które powinny działać zgodnie z prawem.
Wniosek o sankcję kredytu darmowego – co powinno się w nim znaleźć?
Osoby, które chcą odwołać się do sankcji kredytu darmowego, bardzo często mają wątpliwości co do tego, jak powinien wyglądać wniosek. W dokumencie nie może zabraknąć następujących informacji:
- miejsce i data sporządzenia wniosku,
- dane kredytobiorcy,
- informacje na temat umowy kredytowej, której dotyczy wniosek,
- oświadczenie o chęci skorzystania z sankcji kredytu darmowego wraz z podstawą prawną (art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim),
- argumentacja – w tym miejscu należy wskazać, co dokładnie jest podstawą wniosku. Powinno to być konkretne uchybienie względem wskazanej ustawy,
- podpis kredytobiorcy.
Największy problem może sprawić przygotowanie uzasadnienia wniosku. Niezbędne jest tutaj bowiem przeprowadzenie szczegółowej analizy prawej takiej umowy – a nie każdy kredytobiorca ma wiedzę niezbędną do tego, aby taką analizę wykonać. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej. W ten sposób szansa na uzyskanie darmowego kredytu będzie o wiele większa.
Chcesz sprawdzić, czy masz szansę na obniżenie kosztów kredytu do zera? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy: https://frankowy-kredyt.pl/sankcje-kredytu-darmowego.
Masz możliwość ubiegania się o darmowy kredyt? Nie rezygnuj z niej
Każda osoba, która kiedykolwiek zdecydowała się na kredyt lub pożyczkę, doskonale wie, że koszty związane z finansowaniem potrafią być bardzo wysokie. Oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie – wszystko to powoduje, że kwota do spłaty jest o wiele wyższa niż kwota, która została pożyczona. To jeden z powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na złożenie wniosku o sankcję kredytu darmowego.
Możliwość obniżenia kosztów kredytu do zera może w istotny sposób poprawić sytuację finansową kredytobiorcy. Co więcej, nie ma żadnego powodu, aby godzić się na nieuczciwe praktyki stosowane przez firmy pożyczkowe i banki. Dzięki pomocy prawnej każda osoba ma szansę na darmowy kredyt.